
Dlaczego dwa razy w roku musimy przesuwać wskazówki zegarów o godzinę ? Ponoć dla oszczędności na prądzie.
Tyle, że specjaliści w cale tego nie potwierdzają.
Autorytety świata nauki, kultury i polityki wraz z gazetą Fakt apelują do premiera Donalda Tuska o zaprzestanie jesiennego
i wiosennego manipulowania przy zegarach.
Iwona Jarzębska, dyrektor ds. komunikacji firmy RWE Polska, zaopatrującej w prąd stolicę przyznaje, że z wieloletnich doświadczeń w Warszawie wynika, że zmiana czasu nie ma wpływu na zużycie energii elektrycznej !
Poniższy list możesz skopiować i wysłać e-mailem na adres: kontakt@kprm.gov.pl:
Szanowny Panie Premierze
Od kilkudziesięciu lat obowiązują w Polsce kolejne rozporządzenia o zmianie czasu z zimowego na letni i na odwrót. Wskutek archaicznych przepisów, dwa razy do roku przeżywamy bezsensowną procedurę przestawiania zegarów.
Trudno znaleźć potwierdzenie korzyści płynących
z przesunięcia w jedną lub w drugą stronę wskazówek czasomierzy. Iluzoryczne oszczędności na oświetleniu, mające rzekomo wynikać z zamiany czasu, nie są warte zamieszania, uciążliwości i bałaganu spowodowanych taką operacją.
Jedyne co z niej wynika to chaos na kolei, zdezorientowani podróżni, przestawianie komputerów i ból głowy ludzi zmuszanych, by nie wiadomo po co dostosowywali swój zegar biologiczny do nowych warunków.
Mamy w kraju wystarczająco dużo problemów, z którymi borykamy się na co dzień.
Nie mnóżmy ich bzdurnym nakazem przestawiania życia o godzinę w przód lub w tył. Panie Premierze, apelujemy do Pańskiego zdrowego rozsądku o zniesienie rozporządzenia o zmianie czasu. Przynajmniej czas zostawmy w spokoju.
Łączymy wyrazy szacunku
Pamiętajcie o jutrzejszym przestawieniu zegarków o godzinę do tyłu.
| Wrzuć na Facebook |









p.s. A ja walnelam literowke :) Oczywiscie ma byc “arykulu” i oczywiscie bez polskich znakow, bo moja klawiaturka niestety ich nie posiada :)
Autorze artukulu, “wcale” piszemy razem…
Jestem za!!!
tak potwierdzam żadne oszczędności zostawić czas letni!
Zgadzam się.Po zmianie czasu już od 15-stej robi się szarówka i trzeba zapalać światła.Nie widzę oszczędności.