Co warto wiedzieć o Merlot?

Merlot to jedno z win, które zna cały świat ze względu na uniwersalny charakter. Nie jest zbyt ciężkie, ale zwraca uwagę doskonałym aromatem i świeżym, owocowym smakiem. Co ciekawe jest dostępny w korzystnej cenie, ale służy jako podstawa do najdroższych win świata. To właśnie z nim warto rozpocząć swoją przygodę z winem.

Co trzeba wiedzieć o Merlot?

Merlot ma swój początek we Francji, ale produkcja przeniosła się już do wielu innych krajów nie tylko Europy, ale i świata. To doskonały trunek dla osób, które nigdy wcześniej nie piły wina. Jagody merlot, które służą do produkcji wina, są duże i mają cienką skórkę, co przekłada się na doskonały efekt finalny. Wino jest ubogie w taninę i nie trzeba długo czekać, aby było gotowe do spożywania. Pije się je w młodym wieku.

Sklep z Merlot oferuje dobrej jakości trunki, które mają niską kwasowość, a także niewielką ilość garbników. Łatwo się je pije, na uwagę zasługuje także jego miękkość odczuwana w każdym łyku. W winie można wyraźnie wyczuć owocowy aromat, który przypomina jeżynę, jagodę, śliwkę oraz wiśnię. Doskonale komponuje się z jedzeniem.

Z czym pijemy Merlot?

Wino Merlot jest uniwersalne, delikatne i owocowe, nie dominuje, dlatego stanowi doskonałe połączenie z różnorodnymi daniami. Świetnie pasuje do wołowiny i jagnięciny, ale można go połączyć także z kurczakiem i efekt jest tak samo dobry. Prezentowany trunek podaje się także z półtłustymi serami i czekoladą albo słodkimi deserami. To także wybór dopasowany do kuchni śródziemnomorskiej, w której dominują świeże pomidory i aromatyczny ser. Doskonale łączy się także z kuchnią azjatycką, czyli słodko-kwaśnymi smakami.

Merlot to wino o niskiej kwasowości, dlatego można go wykorzystać jako prezent albo raczyć się nim w trakcie wieczoru we dwoje, kiedy nie masz ochoty na bardziej wykwintny alkohol. To dobry wybór, dlatego nie może go zabraknąć w Twojej prywatnej winniczce.

Rekomendowane artykuły