Jak skutecznie zamaskować pryszcze na twarzy?

Pryszcze na twarzy są nieestetyczne oraz stanowią przyczynę kompleksów wielu osób, dlatego też warto je tuszować. W tym celu należy używać kosmetyków silnie kryjących. Sprawdź, jakie kosmetyki wybrać oraz w jaki sposób je aplikować, by skutecznie zamaskować pryszcze na twarzy.

Jak zatuszować pryszcze punktowo?

Pojedyncze pryszcze pojawiające się na twarzy najlepiej maskować za pomocą korektorów. W tym celu użyj mocno kryjących korektorów w kolorze skóry bądź korektorów zielonych, które stosuje się do niwelowania zaczerwień na twarzy. Poleca się również stosowanie korektorów antybakteryjnych, dzięki którym, możemy jednocześnie ukryć oraz leczyć pryszcze. Takie korekty mają również zielony kolor. Zamiast korektora w sztyfcie, użyj korektora w płynie, który nie uwydatnia występujących nierówności na skórze. Korektor zawsze należy nakładać punktowo na twarz, pamiętając o roztarciu jego granic. Po naniesieniu tego kosmetyku nałóżmy puder, który sprawi, że korektor nie będzie się rozmazywał oraz ścierał w ciągu dnia.

Jak zamaskować pryszcze na cerze trądzikowej?

Najlepszym sposobem na zatuszowanie pryszczy występujących na całej twarzy, jest jednoczesne stosowanie punktowo korektora, podkładu na całą twarz oraz pudru. Do cery trądzikowej musimy wybrać dobrej jakości oraz mocno kryjący podkład. Nakładamy go gąbką, którą należy po każdym użyciu umyć mydłem z wodą, po to by zapobiec namnażaniu się bakterii i dalszego roznoszeniu trądziku. Po zaaplikowaniu korektora i podkładu, warto na twarz nałożyć puder matujący, np. ryżowy bądź bambusowy. Pamiętaj, by nie stosować rozświetlacza, ponieważ kosmetyk ten może podkreślić niedoskonałości skóry.

Rekomendowane artykuły