Organizujesz domówkę w karnawale? O tym musisz pamiętać

Organizujesz domówkę w karnawale O tym musisz pamiętać

Karnawał przez wiele osób jest uważany za czas zabawy. Spotykamy się ze znajomymi, chodzimy na tańce i urządzamy przyjęcia. Nawet domatorzy odnajdą w karnawale sposób na rozrywkę i mogą urządzić domówkę w gronie najbliższych.

Do czego tupiesz nóżką, czyli jaką wybrać muzykę

Układając playlistę na domówkę dobrze, jest wybierać różnorodne utwory, najlepiej jednak aby były to znane i lubiane melodie. Nie muszą to być najnowocześniejsze hity, przecież każdy
z nas dobrze wie, jak świetnie potrafimy się bawić nawet przy hitach młodości naszych rodziców, są po prostu takie utwory, które są ponadczasowe. Jeśli mamy zamiar urządzić mini potańcówkę, to dobrze dobrać muzykę tak, aby była taneczna i łatwo można było złapać do niej rytm. Aktualnie wiele platform oferuje gotowe listy tematyczne, co będzie idealną opcją dla osób, które nie mają pomysłu na oprawę muzyczną spotkania. Dla tych z nas, którzy jednak ponad wszystko cenią sobie klasykę, półki sklepowe mają szeroki wybór płyt i winyli ze składankami na każdą okazję.

Catering na imprezę – zasmakuj dobrej zabawy

Imprezowe menu to jeden z najważniejszych elementów domówki. Warto dopasować dania do gustu naszych gości. Poza ciepłymi posiłkami dobrze jest zaserwować kilka szybkich i lekkich przekąsek. Przepisy na tego typu dania zazwyczaj nie są zbyt skomplikowane, jednak czasem dość czasochłonne. Jeśli nie mamy pomysłu na jadłospis, warto skorzystać z firmy oferującej gotowy catering na imprezę. Na rynku mamy dostępnych mnóstwo ofert z możliwością dopasowania ich do naszych potrzeb. Możemy wybierać nie tylko w rodzajach diet, ale często modyfikować je wedle uznania, tak aby stworzyć catering na imprezę spersonalizowany specjalnie dla nas. Dzięki temu nie tylko nie będzie zmęczeni przygotowaniami w dniu przyjęcia, ale też będziemy mogli poczuć, że ktoś przygotował dla nas coś wyjątkowego
i pysznego.

Impreza tematyczna — jak wybrać dekoracje i przebrania?

Warto przy zapraszaniu gości poinformować ich, jaki będzie motyw przewodni imprezy i czy mają przyjść w przebraniu. W sklepach znajdziemy gotowe zestawy, zawsze warto jednak postawić na kreatywność. Ciekawym pomysłem są też przyjęcia z motywem niespodzianką, gdzie każdy z gości przygotuje wybraną ozdobę i strój. Takie spotkanie to świetna okazja do wykazania się pomysłowością i zaskoczyć swoich znajomych nieszablonowymi kreacjami.

Rekomendowane artykuły