Zanikanie książek

W dzisiejszych czasach, dzieciaki coraz rzadziej sięgają po papierowe książki. Najpewniej spowodowane to jest ciągłym rozwojem technologii, która z każdym kolejnym rokiem, jest coraz bardziej wymyślna. Wraz z jej rozwojem, książki coraz częściej odchodzą w odstawkę, a widok młodego człowieka z lekturą, jest czymś zaskakującym. Raczej na co dzień, widuje się dzieciaki z oczami w swoich telefonach, pochłonięte przez wirtualny świat.

Niestety, chęć sięgania po książki właśnie przez to zanika. Wielu młodych ludzi, woli przeczytać streszczenie, niż całą lekturę. Czasami też, lenistwo i niechęć do książek jest tak wielka, że wybierają film. Przecież w dzisiejszych czasach, ważniejsze jest bycie na bieżąco. Kto, z kim i gdzie był, ilość lików pod zdjęciem, nagranie nowego snapa, czy też poinformowanie swoich kolegów, jakie ma się ciekawe życie. To właśnie najważniejsze sprawy w dzisiejszych czasach.

Książki stały się nudne. Zabierają za dużo cennego czasu, który na przykład młody człowiek może przeznaczyć na kolejny odcinek ulubionego serialu, czy też wypad ze znajomymi do klubu.

Czytając odcinasz się od świata mediów. Masz czas dla siebie i to jest właśnie w tym najpiękniejsze. Ta chwila samotności, którą spędzasz z dobrą książką. Nie ważne czy akurat wplątujesz się w pełen akcji dramat, czy też ognisty romans pomiędzy dwoma bohaterami, których los rozłączył. Najważniejsza jest ta chwila wyciszenia, którą przeznaczasz na swój własny rozwój.

Czytając, rozwijasz się. Dlatego uważam, że młodzi ludzie, powinni ponownie powrócić do książek papierowych. By chodź na chwile odłożyli telefon i pozwolili sobie na chwile wyciszenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *