Dekorowanie sypialni dziecka

Nie ma nic cenniejszego niż wyobraźnia małego dziecka. Aby wychowywać młode umysły, ich pokoje powinny odzwierciedlać poczucie zabawy i optymizmu. Jako matka wierzę również w tworzenie przestrzeni, w których zarówno dzieci, jak i rodzice mogą się cieszyć. Idealnie powinien zaspokoić estetykę dorosłych.

Jak każdy projekt, proces projektowania pokoju dziecięcego może być nieco przytłaczający. Posiadanie planu pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Oto kilka wskazówek projektowych, których możesz użyć, tworząc sypialnię dziecka:

Najpierw chcę poznać opinię dziecka. Oto kilka pytań, które rodzice powinni zadać swojemu dziecku przed zakupem przedmiotów lub rozpoczęciem dekoracji. Opisz swoją wymarzoną sypialnię: Co lubisz w swojej obecnej sypialni? Co byś zmienił w swojej obecnej sypialni? Jakie są twoje ulubione kolory?

Oczywiście nie wszystkie z ich pomysłów mogą być praktyczne lub mieszczą się w budżecie, ale ćwiczenie to sprawia, że ​​dziecko czuje się zaangażowane w ten proces. Z ich odpowiedzi będziesz mógł wybrać kolory i motywy, które zainspirują wygląd i styl pokoju. Jednak trzymaj się z dala od tematów, które Twoje dziecko może szybko wyrosnąć.

Wybór schematu kolorów jest dla niektórych łatwy, ale dla innych może być trudniejszy. Kolor będzie komunikował temperaturę w pomieszczeniu – zazwyczaj odcienie niebieskiego i zielonego są chłodnymi odcieniami, podczas gdy odcienie czerwieni i żółci są ciepłe. Wiedza o tym, jak chcesz poczuć przestrzeń, pomoże zawęzić wybór kolorów.

Przed zakupem mebli do sypialni zmierz pomieszczenie, aby upewnić się, że są one odpowiednie. Przyda się to przy określaniu, jaki rozmiar łóżka będzie najlepiej funkcjonował w przestrzeni. W niektórych przypadkach pokój po prostu nie jest wystarczająco duży, aby pomieścić pełnowymiarowe łóżko. Dodatkowo, jeśli pokój jest dzielony przez co najmniej dwoje dzieci, łóżko składane lub piętrowe może być świetną opcją oszczędzającą miejsce. Łóżka, które zapewniają miejsce do przechowywania, są również wspaniałe w mniejszych pokojach. Inne meble, które należy wziąć pod uwagę w sypialni dziecka, to komoda, szafka nocna, półka z książkami oraz biurko i krzesło. Aby uzyskać jak najwięcej z inwestycji w meble, wybierz meble i wykończenia, które nie tylko będą współgrać z istniejącą kolorystyką pokoju, ale będą nadal używane w miarę wzrostu dziecka.

Rekomendowane artykuły