Jak stworzyć trwały makijaż?

Odpowiedni makijaż sprawia, że wyglądamy lepiej, uwypukla nasze walory oraz ukrywa pewne mankamenty w wyglądzie. Problem pojawia się, gdy makijaż zaczyna się psuć i trzeba go co chwilę poprawiać. Dlatego zachodzi pytanie – co zrobić, by makijaż utrwalić?

Na pewno, by stworzyć taki makijaż, trzeba poświęcić dłuższą chwilę. Na początku należy na cerę nałożyć odpowiednią bazę pod podkład. Ma ona dwa zadania. Po pierwsze, sprawi, że łatwiej będzie nam rozprowadzić podkład. I po drugie, dzięki niej będzie trzymał się na twarzy dłużej. Wybieramy taką bazę, która pozwoli ukryć pewne niedoskonałości. Jeżeli mamy na twarzy różne zaczerwienienia, powinniśmy wypróbować bazę, która je zatuszuje. Jeżeli z kolei potrzebny jest nam kosmetyk, który wygładzi skórę, możemy zdecydować się na puder. Poza tym dopasuje się on do koloru naszej skóry.

Jak utrwalić makijaż oczu? Również pod cienie do powiek możemy położyć odpowiednią bazę. Wtedy dłużej utrzymają się na powiece i nie będą się rozsypywać. Mamy też bazy, które nakłada się na rzęsy. Kiedy tusz położymy na taką bazę, będzie on trwalszy, a poza tym unikniemy problemu jakim jest kruszenie się tuszu. Należy też utrwalić makijaż ust, szczególnie jeżeli decydujemy się na intensywne, widoczne kolory. Możemy wykorzystać płyny, które utrwalają pomadkę i sprawią, że kolor nie zniknie z ust.

Co więcej, kiedy wykonamy już kompletny makijaż, możemy jeszcze całą twarz spryskać specjalnym utrwalającym sprayem. Będzie to dodatkowa ochrona dla makijażu. Tak więc kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór kosmetyków.

Rekomendowane artykuły