Nie ma lepszej metody na uzupełnienie ubytków zębowych niż implanty dentystyczne

Jeżeli mamy braki w uzębieniu, to delikatnie mówiąc, nie wyglądamy zbyt atrakcyjnie. Musimy bowiem pamiętać o tym, że duża część ludzi będzie oceniała nas po wyglądzie, czy nam się to podoba, czy nie. Jeżeli więc przykładowo chcemy starać się o nową pracę, albo chcemy zapoznać życiowego partnera, warto zamaskować braki w uzębieniu.

Najlepszą metodą na to, byśmy znów mogli się bez obaw uśmiechać od ucha do ucha są na pewno implanty zębowe. Owszem, nie jest to może rozwiązanie tanie, ale musimy pamiętać, że taki implant wstawia się w lukę raz na całe życie. Implanty są bardzo trwałe z tego względu, że wkręca się je bezpośrednio do kości szczęki. Nie jest to możliwe, by taki implant się obluzował, odkręcił, przesunął i tak dalej – i to bez względu na to co robimy.

Implanty dentystyczne wyglądają także bardzo naturalnie. Jeżeli ktoś jest niewtajemniczony w to, że posiadamy taki implant albo kilka, to nie ma praktycznie możliwości, by to zauważył, gdyż dobry dentysta tak dobierze implanta, by był on identyczny wyglądem, wielkością i barwą z naszymi naturalnymi zębami. Kolejnym plusem jest to, że po wygojeniu się implanta możemy praktycznie zapomnieć o tym, że się tam znajduje – nie wymaga ona żadnej szczególnej konserwacji ani zabiegów – czyścimy go pastą i szczoteczką razem z innymi, naturalnymi zębami.

Warto też zauważyć, że jeden implant jest zamontowany tak mocno, iż stomatolog może przy nim zamontować drugi, bez wkręcania go w kość. Gdy mamy z kolei dwa implanty wkręcone w kość, to można na nich oprzeć cały łuk zębowy. Jedyny minus implantów (poza ceną) jest taki, że potrafią się dość długo goić w dziąsłach – należy jednak pamiętać o tym, że jest to coś na całe życie.

Rekomendowane artykuły