Modern Farmhouse w Twojej łazience

Modern Farmhouse to obecnie bardzo popularny trend w wystroju wnętrz. Łączy w sobie ciepło i sielskość farmy, z nowoczesną surowością industrializmu. Dowiedz się, jak wprowadzić ten styl do Twojej łazienki.

Nowoczesna funkcjonalność i minimalizm świetnie harmonizują z prostymi, naturalnymi elementami przywodzącymi na myśl wiejski dom. Styl ten pozwala na relaks, i odprężenie, nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością m.in. w salonach Spa. Jak zapewnić sobie namiastkę luksusu we własnej, nawet malutkiej łazience?

Drabina na ręczniki – zaskocz naturalnym urokiem drewna

Styl industrialny bazuje na stonowanych kolorach. Biel, czerń, szarość idealnie tu pasują. Farma to z kolei bezsprzecznie drewno. Surowe, czyste, piękne w swej prostocie brązowe deski. Nie ważne na jakie gatunek postawimy, ważne żeby było tak jak w naturze. Żadnego bielenia, postarzania itp. Zabezpiecz drewno przed wilgocią za pomocą odpowiednich środków i ciesz się głębią widocznych słoi i indywidualnym urokiem niedoskonałości. Drewniana może być obudowa wanny, czy umywalki. Możemy też postawić na akcenty takie, jak rama ciężka, drewniana rama lustra, doniczki lub zwykłe pudełka do przechowywania drobiazgów. Poszukaj też elementu zaskoczenia. Postaw w łazience coś co nie jest oczywistym przedmiotem w takim miejscu. Może stary, rustykalny stołek przy prysznicu, albo drabina wygrzebana z garażu, która zastąpi wieszak na ręczniki?

Dywanik łazienkowy i witraże – folklor w łazience

Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Sam biały kolor, trochę metalu i drewno jeszcze nie czynią z łazienki farmerskiej wersji Spa. Poszukaj klimatycznych dodatków. Do dodatków w stylu Modern Farmhouse pasują praktycznie wszystkie wzory i kolory. Osłonki doniczek, uchwyty do szafek, bateria umywalkowa, a może nawet fuga świetnie będą wyglądały w miedzianej wersji. Metaliczny połysk doda szyku i będzie pięknie odbijał światło. Poszukiwanie akcesoriów zacznij od stodoły babci na wsi. Dla starej konewki, metalowego wiaderka z drewnianą rączką, czy ogromnej miednicy do prania na pewno znajdzie się zastosowanie w wiejskiej łazience. Akcentem wprowadzającym klimatyczny kolor mogą być witraże, np. w formie lampy, czy świeczników, które pozwolą uzyskać niesamowity efekt świetlny podczas wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. Jak klimat ma być wiejski, to koniecznie trzeba go ocieplić. Nic nie kojarzy się bliżej z chłodem niż lodowate kafelki po gorącej kąpieli. Koniecznie połóż na podłodze dywanik łazienkowy, który odizoluje stopy od podłogi. Koniecznie postaw na dywanik łazienkowy w folkowym wzorze. Nie ma tu ograniczeń do konkretnej kultury. Mogą być elementy polskie, marokańskie i indyjskie. Pewne jest to, że dywan ma być porządny, tradycyjny i wykonany z naturalnych włókien.

Rośliny w łazience – jeszcze więcej natury

Zielony to kolor nadziei. Nie od dziś wiadomo, że kojąco działa na nasze nerwy. Ułatwia głębsze oddychanie, wyrównuje tętno, uspokaja myśli. Dlaczego nie wprowadzić go do łazienki, która w końcu ma być miejscem wieczornych relaksów? W tym wypadku nic nie sprawdzi się lepiej niż naturalne odcienie zieleni na liściach roślin. Szukając roślin do łazienki dobierzcie odpowiednio do panujących tam warunków. Na pewno muszą być to rośliny lubiące wilgoć jak np. paprocie, lub takie, którym wystarczy woda znajdująca się w powietrzu. W tym drugim przypadku mogą to być łatwe w utrzymaniu sukulenty, typu aloes. Pamiętajmy, że są to rośliny kochające słońce, więc na pewno nie zdecydujemy się na nie w łazience bez okna.

Rekomendowane artykuły